Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19poniedziałek, 15 marca 2010

CLEAN ROOM: detoksykacja i „reset” immunologiczny

W Pittsburghu rozpocznie się wkrótce eksperyment z udziałem dzieci z autyzmem polegający na spędzaniu przez nie czasu w tzw. „Czystym Pokoju” zbudowanym ze specjalnych materiałów i wyposażonym w odpowiednie filtry powietrza oraz wody. Konstrukcja taka ma sprawić, że będzie on wolny od toksyn, zanieczyszczeń i alergenów.
Naukowcy chcą się dowiedzieć, czy tak czyste środowisko będzie miało wpływ na dzieci autystyczne. Wiele z nich ma słaby system immunologiczny i nie posiada w pełni rozwiniętych mechanizmów wydalania toksyn, które gromadzą się w ich organizmach.
Dr Scott Faber z Children's Institute w Pittsburghu przekonuje, że przyczyną autyzmu jest niekorzystna kombinacja genetyki i środowiska.
Prowadzący eksperyment chcą sprawdzić, czy czyste środowisko pomoże przywrócić prawidłowe funkcjonowanie systemu odpornościowego oraz pomóc w detoksykacji.
W pierwszym etapie dzieci z autyzmem i ich rodzice będą spać w pokoju przez dwa tygodnie, po tym czasie okaże się, czy nastąpiły jakiekolwiek zmiany.
Następnie planowany jest pełny pobyt w pokoju (np. przez miesiąc), w którym będą pojawiać się też inne osoby (np. nauczyciele i terapeuci).
Badacze chcą monitorować poziom 70 różnych toksyn w organizmach uczestników.
W hrabstwie Allegheny County, którego stolicą jest Pittsburgh, występuje najwyższy wskaźnik autyzmu w stanie Pensylwania. Rejon ten jest jednocześnie mocno zanieczyszczonym obszarem, podkreśla Skip Kingston, profesor chemii analitycznej (Duquesne University w Pittsburghu).
Naukowcy mają nadzieję, że uda się ustalić czy lokalne środowisko odgrywa rolę w niepokojących statystykach dotyczących występowania autyzmu.

Źródło:
ThePittsburghChannel.com, 10 marca 2010 (jest też materiał video!)
tutaj